Siostry Serafitki w Białce Tatrzańskiej
   tu jesteś:   Strona główna » Położenie Białki Tatrzańskiej
Siostry Serafitki
  Historia domu zakonnego w Białce Tatrzańskiej
  Rekolekcje Franciszkańskie
  Kontakt
Dom Pomocy Społecznej
  Historia domu
  Cele i zadania
  Warunki bytowe
  Program działania
  Podstawowe wartości
  Terapia - rehabilitacja
  Dogotrerapia
  Warunki przyjęcia
  Kontakt
Galeria
Aktualności
Fundacja
Dla darczyńców
Położenie Białki Tatrzańskiej
Wirtualne zwiedzanie
Filmiki
Linki

  Białka Tatrzańska

Białka Tatrzańska to góralska wieś położona w Województwie Małopolskim, Powiecie Tatrzańskim, Gminie Bukowina Tatrzańska posiadająca niezwykle atrakcyjne środowisko geograficzne. Umiejscowiona jest blisko Tatr Polskich i Słowackich, 15 km od Nowego Targu i 20 km od Zakopanego.

Gmina Bukowina Tatrzańska obejmuje tereny na południu Polski, przy granicy ze Słowacją, u podnóża śnieżnych Tatr. W skład gminy wchodzi 8 wsi: Białka Tatrzańska, Brzegi, Bukowina Tatrzańska, Czarna Góra, Gron, Jurgów, Leśnica i Rzepiska. Położenie gminy jest wyjątkowo zróżnicowane. W jej granicach są tereny wysokogórskie, w tym Rysy (2.499 m n.p.m.), najwyższy szczyt Tatr Polskich.

Białka Tatrzańska to wieś o zabudowie ulicowej ciągnie się na długości 8 km, wzdłuż doliny rzecznej, miejscami szerokiej na 1,5 km, otwartej na południe ku Tatrom Bielskim.

Białka Tatrzańska jest miejscowością o atrakcyjnym położeniu geograficznym, idealnym miejscem na letni i zimowy wypoczynek. Oferuje bezpieczne warunki wypoczynku i rekreacji dla dorosłych i dzieci.

Mieszkańcy żyją zarówno z turystyki, jak i rolnictwa oraz hodowli bydła i drobiu.

Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie znajduje się w Białce Tatrzańskiej przy ul. Środkowej 186 położony przy drodze krajowej 97. Dom zlokalizowany jest w bliskiej odległości od przystanku PKS.

 


    Drukuj Wyślij
Ilość odwiedzin: 36094
1999-2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone
Copyright MATinternet Zakopane :: Powered by AntCms
E-mail: